AttackOnPandasAttackOnPandas2.283 içerik · 16 üye · 1.727 puan · ortalama 7.48
Tümü2.283 · 7.48Film1.427 · 7.42Dizi583 · 7.15Kitap141 · 7.87Oyun46 · 8.28Müzik86 · 8.22
KeşfetChartsListem
/
Giriş
AttackOnPandas·Eşleştirme onayı·Veri: TMDB, IMDb, OMDb. Bu ürün TMDB API'sini kullanır, TMDB tarafından onaylanmamıştır.
Djimon Hounsou

Djimon Hounsou

Oyuncu24 Nisan 1964 (62 yaşında)Cotonou, Dahomey [now Benin]
9
arşivimizde
7.22
Pandas ortalaması (8 yapım)
IMDb ↗
Djimon Gaston Hounsou (/ˈdʒaɪmən ˈuːnsuː/ JY-mən OON-soo; French: [dʒimɔ̃ unsu]; born April 24, 1964) is a Beninese-American actor. He began his career appearing in music videos and made his film debut in Without You I'm Nothing (1990). He then earned widespread recognition for his role as Cinqué in the Steven Spielberg film Amistad (1997), which earned him a Golden Globe nomination. For his performances in In America(2002) and Blood Diamond (2006), Hounsou was nominated for the Academy Award for Best Supporting Actor. In the Marvel Cinematic Universe, he portrays Korath the Pursuer in Guardians of the Galaxy (2014), Captain Marvel (2019), and What If...? (2021). In the DC Extended Universe, he appears as the Fisherman King in Aquaman (2018) and as the wizard Shazam in Shazam! (2019), Black Adam (2022), and Shazam! Fury of the Gods (2023). His other notable films include Stargate(1994), Gladiator (2000),  Constantine, The Island (both 2005), Special Forces (2011), How to Train Your Dragon 2 (2014), Furious 7 (2015), The Legend of Tarzan (2016), A Quiet Place Part II (2021), Gran Turismo, Rebel Moon – Part One: A Child of Fire (both 2023), Rebel Moon – Part Two: The Scargiver and A Quiet Place: Day One (both 2024). Hounsou made his directorial debut with the documentary film In Search of Voodoo: Roots to Heaven (2018). Description above from the Wikipedia article Djimon Hounsou, licensed under CC-BY-SA, full list of contributors on Wikipedia.devamını oku

Oyunculuk

Oynadığı yapımlar, en yeniden eskiye · logolu olanlar arşivimizde

The Passenger5.7
The Passenger
2026
Thrash6.1
Thrash
2026

Kamera arkası

Yönettiği, yazdığı, yapımcılığını üstlendiği; en yeniden eskiye

In Search of Voodoo: Roots to Heaven
In Search of Voodoo: Roots to Heaven
2018
Elephant White5
Elephant White
2011

Arşivimizde

9 sonuç
Constantine8.4
Constantine
2005 · IMDb 7.0
Midnite
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire8.1
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire
2023 · IMDb 5.6
Titus
The Island8.7
The Island
2005 · IMDb 6.8
Albert Laurent
Rebel Moon - Part Two: The Scargiver7.5
Rebel Moon - Part Two: The Scargiver
2024 · IMDb 5.4
Titus
INVINCIBLE7.3
INVINCIBLE
2021- · IMDb 8.7
Martian Emperor (voice)
Gladiator7.3
Gladiator
2000 · IMDb 8.5
Juba
Blood Diamond6.0
Blood Diamond
2006 · IMDb 8.0
Solomon Vandy
Alias4.5
Alias
2001-2006 · IMDb 7.6
Kazari Bomani
What If...?
What If...?
2021 · IMDb 7.3
Korath (voice)
Twisted4.5
Twisted
2026
A Quiet Place: Day One6.6
A Quiet Place: Day One
2024
Rebel Moon - Part Two: The Scargiver7.5
Rebel Moon - Part Two: The Scargiver
2024
OZI: Voice of the Forest6
OZI: Voice of the Forest
2024
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire8.1
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire
2023
Gran Turismo7.7
Gran Turismo
2023
Shazam! Fury of the Gods6.4
Shazam! Fury of the Gods
2023
Black Adam6.7
Black Adam
2022
Janet Jackson: Japanese Singles Collection - Greatest Hits
Janet Jackson: Japanese Singles Collection - Greatest Hits
2022
Paws of Fury: The Legend of Hank6.6
Paws of Fury: The Legend of Hank
2022
The King's Man6.7
The King's Man
2021
Kimana Tuskers
Kimana Tuskers
2021
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special6.9
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special
2021
What If...?Pandas arşivde
What If...?
2021
A Quiet Place Part II7.4
A Quiet Place Part II
2021
INVINCIBLE7.3
INVINCIBLE
2021
Charlie's Angels6.3
Charlie's Angels
2019
DC Spotlight: Shazam!
DC Spotlight: Shazam!
2019
The Longest Day in Chang'an8.4
The Longest Day in Chang'an
2019
Shazam!7
Shazam!
2019
Captain Marvel6.8
Captain Marvel
2019
Serenity5.5
Serenity
2019
Aquaman6.9
Aquaman
2018
In Search of Voodoo: Roots to Heaven
In Search of Voodoo: Roots to Heaven
2018
Same Kind of Different as Me6.8
Same Kind of Different as Me
2017
King Arthur: Legend of the Sword6.6
King Arthur: Legend of the Sword
2017
The Legend of Tarzan5.9
The Legend of Tarzan
2016
Air5
Air
2015
The Vatican Tapes5.4
The Vatican Tapes
2015
Dragons: Race to the Edge8.4
Dragons: Race to the Edge
2015
Wayward Pines6.9
Wayward Pines
2015
Furious 77.2
Furious 7
2015
Seventh Son5.5
Seventh Son
2014
Guardians of the Galaxy7.9
Guardians of the Galaxy
2014
How to Train Your Dragon 27.7
How to Train Your Dragon 2
2014
Baggage Claim5.3
Baggage Claim
2013
Special Forces6.7
Special Forces
2011
Elephant White5
Elephant White
2011
The Tempest5.3
The Tempest
2010
Black Panther6.2
Black Panther
2010
Black Panther6.9
Black Panther
2010
Push6.1
Push
2009
Never Back Down6.8
Never Back Down
2008
Eragon5.1
Eragon
2006
Blood Diamond6.0
Blood Diamond
2006
The Island8.7
The Island
2005
Beauty Shop6.3
Beauty Shop
2005
Constantine8.4
Constantine
2005
Blueberry4.8
Blueberry
2004
In America7.1
In America
2003
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life5.8
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life
2003
Biker Boyz6.4
Biker Boyz
2003
The Four Feathers6.7
The Four Feathers
2002
Dead Weight5.8
Dead Weight
2002
Alias4.5
Alias
2001
The Middle Passage4.4
The Middle Passage
2000
Soul Food7.2
Soul Food
2000
Gladiator7.3
Gladiator
2000
The Wild Thornberrys7
The Wild Thornberrys
1998
Deep Rising6.2
Deep Rising
1998
Amistad7
Amistad
1997
Ill Gotten Gains3.8
Ill Gotten Gains
1997
Stargate7
Stargate
1994
ER7.8
ER
1994
Killing Zoe6.2
Killing Zoe
1993
Unlawful Entry6.3
Unlawful Entry
1992
Beverly Hills, 902107.3
Beverly Hills, 90210
1990
Without You I'm Nothing5.2
Without You I'm Nothing
1990
The Bleeding Ground
The Bleeding Ground
African History Y
African History Y
One Last Fight
One Last Fight
Red Card
Red Card
Highlander
Highlander